N.S.W. Sea Kayak Club Honour Board


Life Members

 

 2000  Norm Sanders 

 2001  David Winkworth 

 2006  Rob Mercer 

 2006  Sharon Betteridge 

 2008  Vicky McAuley 

 2011  Stuart Trueman 

2017  Adrian Clayton

2019  Owen Kimberly

 

Presidents

  

 1989-90  Perc Carter 

 1990-91  John Slattery 

 1991-92  Ray Abrahall 

 1992-93  Patrick Dibben 

 1993-94  Patrick Dibben 

 1994-95  Dave Winkworth 

 1995-96  Dirk Stuber 

 1996-97  Norm Sanders 

 1997-98  Norm Sanders 

 1998-99  Norm Sanders 

 1999-00  Norm Sanders 

 2000-01  Robert Mercer 

 2001-02  Robert Mercer 

 2002-03  Robert Mercer 

 2003-04  Andrew McPhail / Ian Phillips 

 2004-05  Richard McNeall 

 2005-06  Elizabeth Thomson 

 2006-07  Elizabeth Thomson 

 2007-08  Michael Steinfeld 

 2008-09  Michael Steinfeld 

 2009-10  Michael Steinfeld 

 2010-11  George Jessup 

 2011-12  David Fisher 

2012-13  David Fisher

2013-14 Campbell Tiley

2014-15 Campbell Tiley

2015-16 Campbell Tiley

2016-17 Megan Pryke

2017-18 Tony Murphy

2018-19 Campbell Tiley

 

 

Vice Presidents

  

 1989-90  Michael Richardson /Ken McDonald 

 1990-91  Ken McDonald 

 1991-92  Ken McDonald 

 1992-93  Ken McDonald 

 1993-94  Dave Winkworth 

 1994-95  Patrick Dibben 

 1995-96  Dave Winkworth 

 1996-97  Dave Winkworth 

 1997-98  Dave Winkworth 

 1998-99  Dave Winkworth 

 1999-00  Dave Winkworth 

 2000-01  Dave Winkworth 

 2001-02  Dirk Stuber 

 2002-03  Dirk Stuber 

 2003-04  Tom Parker 

 2004-05  Elizabeth Thomson 

 2005-06  Richard McNeall 

 2006-07  Adrian Clayton 

 2007-08  Lee Killingworth 

 2008-09  Lee Killingworth /Jan Wright 

 2009-10  Ken Day 

 2010-11  Ken Day 

 2011-12  John Piotrowski 

 2012-13  Tony Wennerbom

2013-14 Adrian Clayton

2014-15 Adrian Clayton

2015-16 Tony Murphy

2016-17 Tony Murphy

2017-18 Neil Duffy

2018-19 Neil Duffy




Secretary/Treasurers

  

 1995-96  Arunas Pilka 

 1996-97  Arunas Pilka 

 1997-98  Doug Frazer 

 1998-99  Jan Murrel 

 1999-00  Stuart Trueman 

 2000-01  Nick Gill 

 2001-02  Vicki McAuley 

 2002-03  Laurie Geoghegan 

 2003-04  Nick Palmer 

 2004-05  Nick Palmer 

 2005-06  Michael Steinfeld 

 2006-07  Michael Steinfeld 

 2007-08  Kirk Pitman 

 2008-09  Kirk Pitman 

 2009-10  David Fisher 

 2010-11  David Fisher 

 2011-12  Raewyn Duffy

2012-13  Raewyn Duffy

2013-14 Raewyn Duffy

2014-15 Raewyn Duffy

 2015-16 Alison Curtin

2016-17 Alison Curtin

2017-18 Paul Thomas

2018-19 Paul Thomas

 

 

Secretaries

  

 1989-90  Ken Mcdonald 

 1990-91  Patrick Dibben 

 1991-92  Gary Edmond 

 

  

Treasurers

  

 1989-90  Dirk Stuber 

 1990-91  Dirk Stuber 

 1991-92  Peter Adams 

 

  

Training Coordinators

 

 

 1989-90  John Slattery 

 1996-97  Dave Winkworth 

 1997-98  Dave Winkworth 

 1998-99  Dave Winkworth 

 1999-00  Dave Winkworth 

 2000-01  Dave Winkworth 

 2001-02  Andrew Eddy 

 2002-03  Andrew Eddy 

 2003-04  Ian Phillips 

 2004-05  Ian Phillips/ Harry Havu 

 2005-06  Harry Havu 

 2006-07  David Hipsley 

 2007-08  Adrian Clayton 

 2008-09  John Piotrowski 

 2009-10  John Piotrowski 

 2010-11  John Piotrowski 

 2011-12  Guy Reeve 

 2012-13 Ian Vaile

2013-14 Fernando Charnis

2014-15 Stuart Trueman

 2015-16 Stuart Trueman

2016-17 Nick Blacklock

2017-18 Nick Blacklock

2018-19 Megan Pryke

 

 

Trips Coordinators

 


 1989-90  John Slattery 

 1990-91  Michael Richardson 

 1991-92  Cezar Ramos 

 1992-93  David Miles 

 1993-94  Dirk Stuber 

 1994-95  Arunas Pilka 

 1995-96  Gary Edmond 

 1996-97  Andrew Eddy 

 1997-98  Andrew Eddy 

 1998-99  Andrew Eddy 

 1999-00  Nick Gill 

 2000-01  Stuart Trueman 

 2001-02  Paul Loker 

 2002-03  Paul Loker 

 2003-04  Laurie Geoghegan 

 2004-05  Kevin Brennan 

 2005-06  Mark Berry 

 2006-07  Stephan Meyn 

 2007-08  David Hipsley 

 2008-09  Sally Jacobs 

 2009-10  Sally Jacobs 

 2010-11  Matt Bezzina 

 2011-12  Matt Bezzina 

  2012-13 Megan Pryke

2013-14 Shaan Gresser

2014-15 Shaan Gresser

 2015-16 Shaan Gresser

 2016-17 Selim Tezcan

2017-18 Selim Tezcan

2018-19 Beth Symonds

 

Internet Coordinators

 

 1997-98  Jim Croft 

 1998-99  Andrew Eddy 

 1999-00  Andrew Eddy 

 2000-01  Andrew Eddy 

 2001-02  Alan Whiteman 

 2002-03  Max Brettargh 

 2003-04  Peter Kappelmann 

 2004-05  Peter Kappelmann 

 2005-06  Peter Kappelmann 

 2006-07  Peter Kappelmann 

 2007-08  Peter Kappelmann 

 2008-09  Peter Kappelmann 

 2009-10  Peter Kappelmann 

 2010-11  Peter Kappelmann 

 2011-12  Stephan Meyn 

 2012-13 Stephan Meyn

 2013-14 Stephan Meyn

 2014-15 Stephan Meyn

 2015-16 Stephan Meyn

 2016-17 Stephan Meyn

 2017-18 Stephen Meyn

 2018-19 Selim Tezcan


Magazine Editors

 

1989-90   John Bamberry

1990-91   John Bamberry

1991-92   John Bamberry /Graham Mundy

1992-93   Graham Mundy

1993-94   Patrick Dibben /Alex Preema

1994-95   Leigh Hemmings

1995-96   Mark Pearson

1996-97   Mark Pearson

1997-98   David Whyte

1998-99   David Whyte

1999-00   Ian Phillips

2000-01   Ian Phillips

2001-02   Ian Phillips

2002-03   Ian Phillips

2003-04   Richard McNeall

2004-05   Ian Coles

2005-06   Ian Coles

2006-07   Sue Webber

2007-08   Sue Webber

2008-09   Jacqui Stone

2009-10   Jacqui Stone

2010-11   Dee Ratcliffe

2011-12   Dee Ratcliffe

 2012-13 Mark Schroeder

2013-14 Steve Hitchcock

2014-15 Steve Hitchcock

2015-16 Steve Hitchcock

2016-17 Ruby Ardren

2017-18 Ruby Ardren

2018-19 Adrian Clayton


Powered by Wild Apricot Membership Software